Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz

Do zámku i do vinic ve Valticích

Praktické informace

Délka trasy: 5 km

Obtížnost: Krásná trasa kolem pohádkového zámku, zahrad a vinic. Ovšem na trase je i kopec… Kola do parku nesmí, kočárky projedou. Pejsky vzít můžete, když budou v zámeckém parku na vodítku.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 260 km můžete ujet za necelé tři hodiny (bez záruky – D1!). Jedete po D1, dále po D2 Brno – Bratislava. Sjíždí se na 41. km směr Podivín → Lednice →Valtice.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Přímo před zámeckým areálem je na náměstí parkoviště. Za hodinu zaplatíte 40 Kč. Dá se však zaparkovat trochu dál od zámku (za méně) a dojít.

Možnost občerstvení: Kdekoli ve městě. Ceny jídel odpovídají atraktivitě místa. Bohužel.

WC: náměstí Svobody, na zámku a v muzeu.

Zámek Valtice (www.zamek-valtice.cz)

Otvírací doba:

1. 5.–30. 9.

po–ne

9.00–17.00

1. 10.–31. 10.

út–ne

9.00–16.00

1. 11.–30. 11.

út–ne

10.00–14.00

Vstupné:
dospělí: 240 Kč, studenti: 190 Kč, děti: 70 Kč

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Do Mikulova za příběhy Moravského Toskánska, Lednice, Na Pálavu za lovci mamutů, Znojmo – dnes nevidím tě dvojmo, Moravské Toskánsko.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zámek Lednice má svůj vlastní výlet s tajenkou a Valtice nesmějí zůstat pozadu, neboť jsou také překrásné. Dechberoucí zahrady, majestátní zámky, třpytivé hladiny rybníků, … Všechen ten úchvat mají na svědomí Lichtenštejnové – svého času nejbohatší rod na území Česka. Půjdeme v jejich stopách… Projdeme staré město, zámek, zahrady, vinice a objevíme tajné stavby. Budeme hledat hrdiny řeckých bájí, schovaná písmenka, Žabí sklep, stoletý psí hotel i Peklo.

Valtice jsou tak půvabné, že se zde natáčela řada pohádek. Třeba Sněžný drak či Tři srdce. Ale také seriál Marie Terezie nebo Svatba upírů.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2023     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz