Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Ještěrčí cestou kolem vinic Podyjí

Praktické informace

Délka trasy: 8 km

Obtížnost: Středně těžká trasa s jedním velkým krpálem nahoru a dolů. Komu vadí ještěrky a užovky, ten by sem neměl chodit v létě. A obecně doporučujeme kvůli komárům jít trasu na jaře nebo na podzim.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 200 km ujedete asi za dvě a půl hodiny. U Jihlavy odbočíte z D1 a jedete směrem Jihlava, Moravské Budějovice, Znojmo, Hnanice.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Zaparkujete u hotelu Vinice v Hnanicích.

WC: Tak nějak všude po trase – konkrétní toalety nejsou.

Možnost občerstvení: Pouze u parkoviště je stánek s jídlem. Na trase je ovšem několik degustačních vinných stánků. Nenajíte se, ale můžete si přivodit veselou náladu.

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Vranov nad Dyjí, Hardegg a Kaja, Bítov a Cornštejn, Znojmo.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás na nejznámější a nejstarší českou vinici – na Šobes. Kromě toho, že si výletník musí dát dobrý pozor, aby se “nepřekoštoval” a výlet v pořádku došel, tak by si jej raději měli nechat ujít ti, co mají fobii z plazů. Trasa totiž vede Podyjím – nad řekou Dyjí i podél ní. Je to krásná trasa, ale provázet vás budou vzácné ještěrky a užovky, kterým tento kraj zkrátka patří. Ochladit se můžete v řece, když budete hledat zbytky starých mlýnů, a připravte se na to, že nepotkáte ani nohu. Tajenku luštíme celou cestu a povídání bude hlavně o přírodě, hadech a Dyji.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz