Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Na sopku Lovoš za pověstmi a fantastickými výhledy

Praktické informace

Délka trasy: 7 km

Obtížnost: Středně obtížná trasa pro výletníky, kterým nevadí mírné hodinové stoupání ve stínu. Výlet není možné jet s kočárkem. Kolo projede, ale občas se musí vést. Pejskům se cesta bude líbit.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 80 km z Prahy ujedete za hodinu. Pojedete po E55 až na sjezd na 48. km, směr Vchynice, Bílina, Oparno.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Nedaleko železniční stanice Oparno, např. před Černodolským mlýnem, kde výlet končí a začíná.

WC: Ve mlýně nebo o víkendech na vrcholu Lovoše.

Možnost občerstvení: Dobře se najíte přímo v restauraci chaty Lovoš. Nebo se doma vybavte zásobami. Provozní doba restaurace (bufetu) na Lovoši: pátek od 15.00 do 22.00, sobota od 10.00 do 22.00, neděle od 10.00 do 16.00. Tyto časy platí celoročně. Na vyhlídkovou plošinu je volný vstup. Více informací na www.chata-lovos.cz. Skvělé špekové knedlíky na vás budou čekat v cíli, tedy v Černodolském mlýně.

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: Hazmburk, Říp, Roudnice nad Labem, Česká Kamenice.

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová s rodinou
Trasu testovali: Alžběta, František a Viktorie Nachtigallovi
Postřehy dětí:
Bety(11 let): „Mrzelo mě, že jsme nakonec nejeli vlakem, ale mamka říkala, že z této strany je kopec mírnější, tak to bylo dobře.“
Fanda (13 let): „Moc se mi líbily výhledy a kopec byl docela v poho. Ve mlýně jsem si dal smažák a viděl vodní želvy.“
Viki (13 let): „Na Lovoši se na kamenech vyhřívala zmije, naštěstí se rychle odplazila. Bála jsem se, že to bude strašně namáhavý výlet, ale úplný klídek. Ušli jsme ho za tři hodiny.“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,
zveme vás na krásný výlet, který povede na vrchol s překrásnými výhledy – na vyhaslou sopku Lovoš. Abychom toho viděli co nejvíce, cesta na vrchol a z něj nebude stejná. Uvidíme tedy i část Oparenského údolí a hrad. Povíme si pověst o začarovaných pannách, o sopkách a v cíli vás pozveme na výborné špekové knedlíky. Trasu lze jít i v létě, vede totiž ve stínu. Dbejte však, aby byla dobrá viditelnost.

Výlet lze také zpestřit tím, že z Oparna odjedete vlakem (busem) do Lovosic. Na zastávku to trvá asi 8 minut. Na Lovoš pak vylezete po zelené značce z druhé strany. Dobře si však pohlídejte IDOS – vlak jezdí jen o víkendu a autobusové zastávka je na druhé straně obce.

P.S. Tento výlet byl napsán na výslovné přání jedné paní (....  a dalších stovek fanoušků Deníku fejsbukové matky) a je již teď legendární :) Jak  a proč se dozvíte  na konci textu :)


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz