Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Pro sladké uši a za pravěkými lovci na Štramberk

Praktické informace

Délka trasy: 5 km

Obtížnost: Velmi lehká trasa po městském okruhu a po naučné stezce pro děti od tří let. Ve Štramberku není moc chodníků a cesta na rozhlednu vede po dlažbě – doporučujeme jen kočárky s nafukovacími koly, golfky neprojedou. Na kole jet můžete. Psy můžete vzít s sebou, pokud je budete mít na vodítku. K jeskyni s kočárkem nedojedete.

Vzdálenost od Prahy: 352 km, cca tři a půl hodiny autem.

Vzdálenost od Ostravy: 40 kmJak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Z Prahy po dálnici E50 do Brna, odtud do Olomouce a Nového Jičína. Z Nového Jičína pojedete po silnici č. 48 směrem na Frýdek Místek a asi po 10 minutách odbočíte na Rybí, které projedete, a už vás budou vítat první Štramberské domky.
Z Ostravy po silnici č. 58 přes Příbor do Kopřivnice a Štramberku. Zde vás k záchytnému parkovišti dovedou ukazatele.

Parkování: Na centrálním parkovišti. Zde je nejlepší auto nechat a pokračovat dál pěšky. Připravte si kovovou padesátikorunu, budete ji vhazovat do automatu.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Vlakem: Vlaková doprava má v kraji okolo Štramberka dlouhou tradici. Železniční trať zde byla položena už na konci 19. století. Na místní „kozu“, jak se motoráčku přezdívá, můžete nasednout buď ve Studénce (stanice na trati Ostrava – Přerov) nebo ve Veřovicích, kde přestoupíte z vlaku Ostrava – Valašské Meziříčí. Vlakové spojení je velmi dobré na obě strany. Z nádraží do centra je nutné zdolat větší stoupání.

Pěšky: Pro milovníky chůze jsou vhodné dvě cesty. Z Nového Jičína budete následovat červenou značku. Při tomto nedlouhém výšlapu obejdete dva vrcholy. Prvním je Puntík (501 m n. m.) a druhý Licotín (486 m n. m). Krásný je pěší výlet z Kopřivnice, jdete nejprve po modré značce, od rozcestníku pokračujete po červené. Zavede vás na rozhlednu Bílá hora na kopci Kotouč, nezapomeňte navštívit jeskyni Šipku. Ve Štramberku se můžete napojit na Lašskou naučnou stezku, která vás provede po všech zdejších zajímavostech. Více se dozvíte na našem výletě.

Možnost občerstvení: všude ve městěRozhledna Trúba (k 1.9.2021):
Cena vstupenky: dospělí 40 Kč, snížené 20 Kč
Otvírací doba:

duben denně 10.00–17.00 h.
     
květen - říjen denně 9.00–18.00 h.
     
listopad, únor, březen, víkendy so - ne 10.00–16.00 h.


Podrobnější informace zde: http://www.stramberskatruba.cz/květen–září 9–18 hod. denně
listopad a březen (so + ne + svátky) 10–16 hod.
WC v restauraci u Trúby

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová

Trasu testovali: dvojčata Viktorie a František (5 let), Alžběta (3 roky)


Postřehy dětí: 

    Fanda: ”Maminka mi na rozhledně koupila dřevěný meč.”
    Viki: ”Uši mi chutnaly a taky se mi líbila jeskyně lovců mamutů.”
    Líza: ”Viděla jsem čerta a snědla makový koláč, jinak mě zase bolely nožičky.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

moravskoslezský výlet vás zavede do romantického města Štramberku na slavnou Trúbu a taky na přilehlý kopec Koutouč, kde žijí trpaslíci. Až si pochutnáte na štramberských uších a prolezete všechna zákoutí středověkého městečka, můžete se jít podívat do jeskyně Šipka, kde byla nalezena 50 tisíc let stará čelist dítěte, která jeskyni proslavila po celém světě. Trasa je krátká, příjemná a zábavná na každém kroku.

Štramberk bude jistě bavit všechny děti od tří let. Otázky jsou určeny předškolákům a školákům, doplňkové úkoly mrňouskům.
Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz