Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za tajemstvím kutnohorských havířů

Praktické informace

Délka trasy: 3 km, pro děti od tří let

Obtížnost: lehká procházka po městském historickém okruhu od chrámu sv. Babory k dolům, Vlašskému dvoru a kolem Kamenné kašny zpět. Výlet je možný jet s kočárkem, pejsky musíte mít na vodítku, do chrámu, do dolu a ani do dvora vás s nimi nepustí

Vzdálenost od Prahy: 80 km, cca hodina a čtvrt

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Pojedete směr Hradec Králové, pak výjezdem 39 na 38 směrem na Nymburk/Poděbrady/Kolín, dále pak směrovkami na Kutnou Horu.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení na každém kroku

Chrám sv. Barbory (k 1.7.2017):

Cena vstupenky:
dospělí 60 Kč, děti, studenti 40 Kč

Otvírací doba:
otevřeno denně listopad březen 10–16 hod., dubenříjen 9–18 hod. , WC

Vlašský dvůr
V
stupné:
dospělí 85 Kč, děti, studenti 45 Kč, rodinné vstupné 205

Otevřeno denně: duben–září 10–18 hod., listopad–únor 10–16 hod., říjen a březen 10–17 hod.

Hrádek (štoly)

Otevřeno denně kromě pondělí: duben a říjen 09–17 hod., květen, červen a září 09–18 hod., červenec a srpen 10–18 hod., listopad 10–16 hod.

Vstupné: I. okruh – “Město stříbra” – dospělí  70  Kč, děti, studenti 40 Kč, II. okruh – “Cesta stříbra; – dospěl í 120 Kč, děti, studenti 80 Kč

Více informací: http://www.kutna-hora.net/

Dětem je povolen vstup do dolu od 7 let, a to v doprovodu rodičů. Děti ve skupině (školní výpravy apod.) mají povolen vstup do dolu až od 10 let. Vstup je zakázán osobám trpícím klaustrofobií, srdečními, dýchacími nebo pohybovými problémy a těhotným ženám.

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: kostnice v Sedlci, zámek Kačina, zámek Žleby

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

rádi bychom vás pozvali do jednoho z nejkrásnějších českých měst – do Kutné Hory. Samotné město má tolik atrakcí, že bylo opravdu těžké nabídnout jen jednu trasu. Protože však do podzemních štol i na bobovou dráhu můžete jít sami, a také by se vám ve tmě a za jízdy špatně vyplňovala tajenka, pozveme vás dnes do překrásného chrámu sv. Barbory a do Vlašského dvora, někdejšího skladu a výrobny českého stříbra. Projdeme se mimo jiné také kolem Kamenné kašny, morového sloupu a jezuitské koleje.

Prostě vás provedeme po královské cestě Kutné Hory. Procházka potrvá asi 2 hodiny (pokud navštívíte chrám, doly i dvůr, počítejte s celým dnem), dozvíte se zajímavé věci o historii a děti budou moc objevovat krásy a tajemství chrličů, plastik i tajných zákoutí. Trasa je pro děti pětileté a starší. Procházku však v klidu projdou i tříleté děti. Je jen na vás, zda navštívíte chrám či dvůr uvnitř. Kvůli tajenkám však nemusíte. Doplňkové úkoly budou bavit i děti školního věku. Věříme, že se vy i vaši potomci budete dobře bavit.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2019     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz