O nás

Pohádkové lesy Velkých dobrodužství navštívilo od roku 2012 více než  750 000 návštěvníků!

Firma Velká dobrodružství je společnost založena v roce 2012 dvěma mladými ženami-matkami, kterým se podařilo získat pro svůj v Česku naprosto unikátní projekt silné finanční zázemí. Náplň práce společnosti je v podstatě jediná. Poskytnout dětem i jejich rodičům vyzkoušené, zcela bezpečné, ale především zábavné vyplnění volného času.

Firma Velká dobrodružství nabízí celou řadu možností. Stačí si jen vybrat, zdali chcete se svými ratolestmi vyrazit na výlet a vyplňovat pohádkové křížovky, toulat se v pohádkových lesích nebo projít pohádkové naučné stezky. Vy i vaše děti zažijete spoustu zábavy, dobrodružství, legrace a navíc se dozvíte také něco nového z historie, literatury a přírodních zajímavostí. Většina našich aktivit se odehrává venku a v pohybu, takže k zdravému duchu přidáme i zdravé tělo.

Co nabízíme

Výlety s tajenkou: Originální a v Česku ojedinělý projekt, ve kterém nabízíme ke stáhnutí vyzkoušené výlety s tajenkou a překvapením. Každý výlet je spojen s dobrodružným příběhem, ke kterému se vážou nejrůznější úkoly pro děti. Po jejich splnění získáte písmeno do tajenky.  My jediní ze všech cestovatelských webových stránek ručíme za to, že jsme všechny trasy osobně několikrát prošli a že vašim dětem nabídneme skutečně tu nejlepší zábavu na víkend a vám poskytneme nezbytné praktické informace na cestu.Kromě toho nabízíme i výlety pro seniory. Obsahují praktické informace speciálně pro ně, doplňovačku s těžšími otázkami, trasy jsou tematicky zaměřeny (doba pravěká, středověk, Francie za vlády Ludvíka XVI., husité, knížky Agathy Christie, atd...).  Na výlety pro seniory mohou jet také maminky s kočárky, trasy vedou po dobrých cestách a maminy se aspoň pobaví a procvičí šedé buňky mozkové.

Výlety s pohádkovou bytostí: Podle hravých a nápaditých scénářů vás i vaše přátele provedou naši průvodci v pohádkových kostýmech po trasách výletů s tajenku. Zabaví vaše děti i vás. Vhodné i pro školy a školky.

Velká dobrodružství: Vytváříme  na zakázku celodenní nebo i víkendová dobrodružství pro vaše dítě, děti nebo jejich kamarády. Dle vašich požadavků a věku dítěte sestavíme cestu po neobvyklých místech České republiky, s herci, kostýmy, moderními technickými prostředky, ale hlavně s neotřelými příběhy a úkoly v reálném životě. Vaše děti mohou dojet na koni za princem Bajajou, honit ve strašidelných uličkách tajemného špiona nebo třeba pátrat po dinosaurech.Pohádkový les: Jsme schopni v jakémkoliv místě České republiky během několika dnů postavit a vymyslet trasu cesty za pokladem pro neomezený počet dětí. Tak jako u předešlých projektů i zde máme k dispozici několik variant příběhů s úkoly, kostýmy a herci. Ideální pro oslavy Dne dětí, velikonoční výpravy, narozeninový dárek nebo třeba jen pro skvělý víkendový zážitek. 


Zábava pro seniory - Hádej, kdo jsem: Výlety či procházky se zábavnými kvízy, herci v kostýmech na městem vybraných trasách.

Pro města, obce, památkové objekty: Naučné stezky i tabule na míru, scénáře pohádkových okruhů na památkově chráněných objektech založených na historických faktech.

Zakladatelky Velkých dobrodružství:

Lucie Nachtigallová (1977), absolventka Fakulty sociálních věd UK, pracovala už od šestnácti let jako novinářka. Později zastávala post produkční, dramaturgyně a šéfredaktorky pro řadu českých deníků, časopisů a televizí.  Mnoho let žila a pracovala ve Velké Británii, Španělsku a Itálii. Pro americkou televizní společnost CNBC mj. natáčela dokumentární sérii The Players. Je vdaná a má tři děti (desetiletá dvojčata a osmiletou dcerku). Manžel o ní tvrdí, že se s mapou v ruce a v toulavých botách už narodila. Pokud zrovna neleze s dětmi po horách, cvičí pilates a jezdí na koni. Peripetie z jejího života můžete sledovat stejně jako desítky tisíc dalších na facebooku Deník fejsbukové matky nebo je můžete číst ve stejnojmenné knize Deník fejsbukové matky (2016), v jejím pokračování s názvem Deník fejsbukové matky pokračuje (2017) a Deník fejsbukové matky (ne)končí (2018). V roce 2018  rovněž vydala knihu Výlety s tajenkou s cílem vytáhnout děti a rodiče od televizí a počítačů.
Kontakt: nachtigallova@veldo.cz
Nikola Skondrojani (1976) je profesionální tanečnice, designérka a vizážistka. Je autorkou výtvarných projektů společnosti, včetně návrhů a výroby všech postaviček Lumpardíků, map a erbů. Její originální přístup a umělecký talent přináší do života dětí poetičnost, vkus a jemnost.  Nikola má dva syny – čtrnáctiletého Míšu a sedmiletého Martina. Ve volném čase se věnuje divadlu, navrhování, malování mandal a jiné výtvarné činnosti. Na její knihu mandal se můžete podívat zde: www.kosmas.cz/mandaly-na-kazdy-tyden
Kontakt: skondrojani@gmail.com


  P.S.: Lucie a Nikola se znají od pěti let.

Poděkování:

Kromě majitelek a výtvarnice týmu agentury Velká dobrodružství se na vzniku projektu podílely desítky dalších lidí. Někteří z nich jsou příliš skromní a nechtějí slyšet, jak moc nám pomohli. Děkujeme tedy spoluzakladatelům Kateřině  a Kšandovi, všem přátelům z Mlečic, Prahy, Voděrad a Mnichova Hradiště, kteří hráli v pohádkových lesích v prvních měsících i letech, dokud nenastoupili mladí herci z pražské konzervatoře a studenti VŠ a gymnázií. Za 6 let se jich protočilo více než 100.

Děkujeme firmě Egoli, webmasterovi Tomáši Komendovi a Davidu Mazákovi za skvělou spolupráci a výrobu našich webových stránek, které vznikly v rekordně krátké době.

Děkujeme našim manželům a dětem, kteří s námi přečkali mnohé hektické chvíle a odpustili nám, že jsme místo teplých večeří předkládaly chleba s máslem.
 Další poděkování patří paní Libuši Hubičkové, korektorce textů, fotografovi Martinu Hyklovi, Martinu Mayovi a hlavně velkým a malým výletníkům, kteří s námi výlety prošli a otestovali a kteří trpělivě v kostýmech baví v pohádkových lesích malé i velké návštěvníky. 

Malé poděkování patří i dalšímu členovi našeho týmu – výletnímu psovi Rozině Sebranci. Róza byla  fanatickou výletnicí a vůbec jí nevadilo, že některé trasy musela absolvovat i pětkrát. I když nás nedávno upustila, stále vzpomínáme :(  Rózko, díky za společnost!

A obrovské poděkování na závěr patří všem dětem, rodičům a prarodičům, kteří naše  výlety i pohádkové lesy prošli, dali nám zpětnou vazbu, namalovali obrázky, napsali dopisy a poslali fotky. Jste báječní!

Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Copyright 2012 - 2021 Velká Dobrodružství Všechna práva vyhrazena Všeobecné obchodní podmínky