Délka trasy: 3 km
Obtížnost: Velmi lehká trasa, která vás provede centrem města a kolem zámku. Výlet je možné absolvovat s kočárkem i na kole. Pejsky tentokrát nechte doma – do zámku ani do muzeí je nepustí.
Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 270 km ujedete za zhruba dvě a půl hodiny. Po D1 pojedete směr Brno → Prostějov. Zde sjedete na Čechy pod Kosířem.
Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz
Parkování: U Muzea kočárů zdarma.
Hasičské muzeum (www.cechypk.cz)
Otvírací doba: od 1. dubna do 31. října ∣pá, so, ne ∣ 10:00–17:00
Vstupné:
dospělí: 60 Kč, snížené: 30 Kč
Muzeum kočárů (www.cechypk.cz)
Otvírací doba: od 1. dubna do 31. října ∣ út–ne ∣ 10:00–17:00
Vstupné: dospělí: 130 Kč, snížené: 60 Kč
Zámek
Otvírací doba: od 1. dubna do 31. října ∣ út–ne ∣ 9:00–17:00
Vstupné: dospělí: 140 Kč, snížené: 90 Kč
WC: Na zámku i v muzeích.
Možnost občerstvení: Kavárna na zámku.
Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Helfštýn, Hukvaldy, Tovačov, Olomouc, Přerov, Boskovice, Plumlov.
Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigalová.
Milí cestovatelé,
zámek Čechy pod Kosířem nenajdete v Čechách, ale na Moravě. To je hned jedno překvapení na úvod. Proč tomu tak je? Dozvíte se! :) Půvabné klasicistní sídlo obklopené parkem láká k prohlídce pokojů vyzdobených obrazy Josefa Mánesa, do parku s Mánesovým altánem a malou rozhlednou a také na filmovou expozici Jana a Zdeňka Svěrákových. Najdete zde exponáty spojené s jejich společnými díly, jako jsou Obecná škola, Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři a Tatínek.
Největším tahákem výletu je ale samozřejmě Muzeum kočárů. Uvidíte v něm třeba ten, který hrál ve známé čertovské pohádce. Či ten, který vozil císařovnu Sisi.
© Copyright 2012 - 2024 Všechna práva vyhrazena www.velkadobrodruzstvi.cz |