Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Syslí stezkou na vrch Raná

Praktické informace

Délka trasy: 3 km (2 hodiny).

Obtížnost: Trasa je středně těžká, hodí se pro děti od 5 let, ale s lepší kondičkou. Několik metrů před vrcholem je stezka kamenitá a je třeba zvýšené opatrnosti. Doporučujeme vhodnou terénní obuv, větrovku a dětem čepice. Pejsky můžete vzít s sebou, ale jen na vodítku. Kočárek ani golfky nedoporučujeme kvůli kamenité stezce. Nejmenší děti vezměte do krosny na záda.

Možnost občerstvení: Ve Skleníku nad parkovištěm. Otevřeno je denně od 9–21 hodin.

Vzdálenost od Prahy: 76 km ujedete přibližně za hodinu. Z Prahy jeďte po rychlostní komunikaci R7 směrem na Chomutov, sjeďte na sjezdu Louny–západ, pokračujte ke kruhovému objezdu. Na kruhovém objezdu pokračujte směrem na Most, přijedete k dalšímu kruhovému objezdu, zde sjeďte na silnici č. 28. směrem na Most. Po necelých 7 km odbočte vlevo do obce Raná a pokračujte podle značení v obci na parkoviště – paragliding. Nebo těsně před obcí Raná odbočte vlevo podle ukazatele Skleník, parkoviště.

Parkování: Pod ranským vrchem je velké parkoviště, zaplatíte 40 Kč.

Jak dojedete autem:  Odkaz na mapy.cz

WC: Ve Skleníku nad parkovištěm.

Nejbližší další výlety agentury Velká dobrodružství: Házmburk, Kounovské řady, Peruc, Lovoš, Okoř.

Trasu pro vás prošla Lucie Nachtigallová

Trasu testovali sourozenci Martinka a Kubík.

Postřehy dětí:
Martinka (5 let):
„Moc se mi líbil sysel, kytičky a padáky. Když jsme šplhali po kamenech na vrchol, máma mi chtěla pomáhat, já jsem ale nechtěla.“


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zveme vás do nádherného kraje Českého středohoří, kterému vládnou kužely kopců vytvořené vulkanickou činností. Na jeden takový vylezeme. Jmenuje se Raná a najdete ho u Loun. Můžeme vám slíbit, že z výletu budete mít vyfoukané vlasy, a že po cestě uslyšíte moc zvláštní a vzácné hvízdání. Kdopak ho vyluzuje? Pojďte s námi a dozvíte se to.

Vrch Raná se tyčí ve výšce 457 m nad mořem a je známý díky paraglidingu. Až půjdete po stezce vzhůru, budou nad vašimi hlavami létat rogala a padáky. Při výstupu na vrchol se sice trochu zapotíte, ale odměnou vám bude neopakovatelný výhled do kraje na vrcholky Českého středohoří, na Doupovské a Krušné hory, a za pěkného počasí i na Ještěd.

Hádanky jsou tentokráte opravdu lehké – mohou hádat i úplně malé děti. S těmi těžšími pomůžou jistě rádi starší sourozenci. Tak čepice na hlavu a hurá na Ranou!


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz